Web Hosting

Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim
*Linux paketlerimiz CentOS işletim sistemi altında çalışmaktadır.
*Sunucularımızın bağlantı hızı 1 Gbit ve Ankara lokasyonludur. Farklı kablo lokasyonları ve Türk Telekomun sağladığı fiber bağlantı hatları ile erişim sağlanmaktadır. Bu şekilde müşterilerimize en iyi bağlantıyı ve kesintisiz hizmet sunabilmekteyiz.Sunucularımızın bağlantı hızını kontrol etmek için örnek dosyayı indirebilir ve ping değerlerini 94.103.35.2 IP adresinden edinebilirsiniz.
*Paket seçiminde sitenizi oluşturan dosyaların toplam boyutu, veri tabanı kullanıp kullanmayacağınız ve ne kadar trafiğe ihtiyacınız olacağı önemlidir. Sitelerinizin toplam boyutu kullanacağınız yazı, döküman, resim, Flash animasyon ve videolara göre değişecektir. Düz yazı metinleri KB ile ölçülürken, resim ve videolar kolaylıkla MB, hatta onlarca MB boyutlarını bulabilmektedir. Bütün dosyalarınızın ne kadar yer kaplayacağını tahminen hesaplamalı ve paketin sağlayacağı web alanına bu şekilde karar vermelisiniz.
*Veri tabanı dinamik çalışan, etkileşimli güncelleme gerektiren, Joomla, Wordpress gibi içerik yönetim sistemlerini ve e-ticaret uygulaması çalıştıran web sitelerinde gereklidir.
*Start Paket veri tabanı sağlamadığından bu gibi siteler için tercih edilmemelidir.
*Kurumsal ve Kurumsal Plus paketleri veri tabanı içermektedir.
*2 adet veri tabanına ihtiyaç duyarsanız Kurumsal Plus paketini tercih ediniz.
*Site trafiği aylık veri aktarımının ölçüsüdür. Site sayfaları görüntülenirken ziyaretçi tarafından görüntülenen bütün içerik web sunucumuzdan kullanıcı bilgisayarına aktarım gerektirdiğinden trafik oluşturmaktadır. Site dosyalarının boyutu ne kadar büyükse trafik o kadar artacaktır. Örneğin ziyaretçi sayısı sabit kalmak şartıyla düz yazı içeren bir site aylık 1 GB trafik gerektiriyorsa, sitenize flash animasyon ilave ettiğinizde aylık 3 GB trafik ihtiyacı duyabilirsiniz. Aynı zamanda ziyaretçi sayısı trafiği etkileyen bir diğer faktördür. Ziyaretçi sayısı arttıkça trafikte artacaktır.

Facebook Twitter Pinterest Blogger Addthis

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.